Setkání a jednání farní rady farnosti sv. Havla v Rožné
v sobotu 30. srpna 2008

jáhen L. Kinc, P. Jan Kubát, M. Navrátilová, H. Humpolíková, P. Humpolíková, L. Bartoňková, L. Špačkovoá, Anna Kučerová, Marie Janečková, J. Štouračová, Josef Chytrý, J. Kroupa, J. Veverka, Jiří Vrbka, Pavel Marek, Josef Štourač
Omluveni: P. Karel Rozehnal, Radek Štourač, Jana Vrbková – starostka Věžná M. Kalvodová, Anna Vavříková, Jaroslav Kučera

1. Projekt mříže v zadním vstupu v kostele
Účel - přístup do kostela, v létě větrání. Umístění na vnitřní okraj výklenku, do meziprostoru dveře - mříž se umístí klekátko.
Návrh mříže vyhotovil umělecký kovář pan Milan Jajtner, Rakové-farnost Doubravník. Brána je plánována dvoukřídlá, otvíraná jen zevnitř kostela, materiál ocel, spojení sváry a nýty, natřené grafitovou barvou. Cena je kalkulována na 36.000,- Kč.
Návrh využít sbírku na slavnost sv. Havla, též požádáno o příspěvek na obecním úřadě. Návrh byl odsouhlasen, mříž bude tedy následně zadána s termínem dodání do slavnosti sv. Havla.
2. Věžná – koncert 6.září v 10,30 – u příležitosti setkání s družební obcí
Na poděkování za opravu harmonia a u příležitosti setkání s družební obcí Věžná na Pelhřimovsku farnost připravuje „Koncert lidí dobré vůle“, moderuje Oj. Ladislav, hraje varhaník Ing. Ostrý ze Štěpánova. Srdečně zveme.
3. Výuka náboženství v Rožné
Náboženství v Rožné bude vyučovat paní katechetka Milada Marešová – pondělí, tak jako v minulém školním roce.
Náboženství v Dolní Rožínce jáhen Ladislav Kinc, z pověření P.Antonína Sporera, výuka bude bývat v pátek – od 11,40 ..1.a 2.ročník, od 12,30….3.ročník a od 13,30…..vyšší ročníky. Počet hodin záleží na počtu přihlášených dětí.Budou obeslány rodiny pokřtěných dětí, které z farnosti školu v DR navštěvují.
4. Věžná, Rožná – řešení topení na zimu v kostele. (vysoký doplatek)
Věženští farníci jsou pro zřízení přímotopů a nepoužívání akumulačních kamen. Farníci v Rožné se spíše přimlouvají za zachování akumulačních kamen. Zlepšení zabezpečení tepla – řešit izolování úniku tepla okny.
5. Žádost o finanční příspěvek – OÚ Rožná – byla podána – účel varhany, topení a mříž
6. Návrh přesunutí NJ v červenci 2009 na říjen 2009
Oj Ladislav vyslovil návrh – důvod přesunout do Svojanova – kostel sv.Petra a Pavla- P. Erich Tvrdoň, závěr roku sv. Pavla. Hlavní organizátorka z farnosti přesun odmítla s odůvodněním, že hlavní organisátoři poutě jsou dostupní v prázdninovém termínu, i modlitební skupina by v říjnu měla větší problém s účastí na pravidelné modlitbě růžence. Červencový termín zůstává.
7. Diskuse, Vaše návrhy, připomínky a další
Pan Josef Chytrý zmínil špatný stav oken ve Věžné – uvážit zda by také nepomohlo otázku topení řešit.
Pan Josef Štourač připomněl 50. výročí kněžství Otce Jana Kubáta (vysvěcen 27. 9. 1958 v Litoměřicích). Zda farnost nějak poblahopřeje. Otec j.LK s P. Janem předjednával – nepřeje si žádné oslavy.
8. Rozjímání Božího Slova z následné neděle, modlitba, požehnání

Příští setkání FR proběhne v sobotu 28. června 2008 v 19.00 hodin na faře.